WYPRAWY.info

GRECJA 2022 2-13.07

Do GRECJI jednak samolotem
9 dniowy program GRECJA - ŚLADAMI ŚW. PAWŁA M/C LIPIEC
DZIEŃ 1 Thessaloniki wylot z Wiednia
Przelot do Salonik ogodz. 15.35 Spotkanie na lotnisku z pilotem /przewodnikiem.Transfer z lotniska do Salonik .Zwiedzanie miasta i jego zabytkow .Objazd panoramiczny autokarem m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta.. Zakwaterowanie w hotelu. Msza św. w Kościele Katolickim.kolacja.Nocleg .
DZIEŃ 2 KAWALA ,FILIPPIA
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do miejsc historycznie związanych z osobą Św. Pawła.. Wyjazd do FILIPPI, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił św. Lidię. MszaŚw. wFilippi. Zwiedzanie ruin tego starożytnego miasta i więzienia, w którym św. Pawła przetrzymywano przez dwa dni Przyjazd do KAWALI (dawnej Neapolis), stąd Św. Paweł rozpoczął swą misję w Europie Powrót do Salonik.W godzinach popoludniowych czas wolny.Kolacja,nocleg.
DZIEŃ 3 SALONIKI - METEORY, KALAMBAKI
Po śniadaniu Msza św. w Kościele Katolickim .Wykwaterowanie z hotelu.Wyjazd w kierunku Kalambaki, przejazd przez WERIE,( Berea) miejsce gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską.
Dojazd i zwiedzanie słynnych klasztorów na skałach, tzw. METEORY pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO,wizyta w pracowni ikon. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w HOTELU kolacja, nocleg .
DZIEŃ 4 DELFY
Śniadanie.Wyjazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) następnie przez masyw Parnasu do DELF, zwiedzanie:sanktuarium Apollina, miejsce, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie, Omfalos - pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga.Dojazd i zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 5 ATENY - LOUTRAKI
Po śniadaniu Msza św. Nastepnie wyjazd i zwiedzanie miasta Aten i jego zabytkow : Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie.Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka -stare miasto. Monastiraki -Plaka. W godzinach popołudniowych wyjazd do kurortowej miejscowosci Loutraki .Zakwaterowanie w hotelu Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 6 KORYNT - EPIDAVROS- MYKENY
Śniadanie .Zwiedzanie ruin Starożytnego KORYNTU(Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene).Msza św. przy Bemie.Lunch. Przejazd do MYKEN zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie słynnego z akustyki teatru antycznegoPowrot do hotelu .Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 7 OLIMPIA - PATRAS
Śniadanie wyjazd do Patras – zwiedzanie cerkiewi prawosławnej pod wezwaniem św. Andrzeja z relikwią czaszki Apostoła. Nastepnie wyjazd do Olimpi zwiedznie obiektu .Powrot do hotelu Kolacja. Nocleg
DZIEŃ 8
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek, kapiel w morzu. Kolacja. Nocleg
DZIEŃ 9
Sniadanie . TRANSFER grupy na lotnisko O godz: … Odlot 14.35 do Wiednia.
Koszt tego programu to 800 Euro i 650 zł. plus na miejscu 100 Euro na bilety. Wylot 2.07 czyli sobota i przylot 10.07 czyli niedziela. Plus taki ze urlopu potrzeba tylko tydzień
link do obejrzenia trasy, inna kolejność w filmie jest ale większość obiektów z naszej pielgrzymki.
 
kontakt ks. Krzysztof 609039520
 

Film

Created with WebWave