WYPRAWY.info

SZLAKIEM PAPIEŻA FRANCISZKA

BUENOS AIRES, LUJÁN, MISJE JEZUICKIE W PARAGWAJU, WODOSPADY IGUAZÚ I CÓRDOBA. 13 DNI / 12 NOCY ZAPRASZAMY DO ODKRYCIA MIEJSC, W KRAJU NA DRUGIM KOŃCU ŚWIATA, GDZIE URODZIŁ SIĘ, MIESZKAŁ I ŻYŁ PAPIEŻ FRANCISZEK I W KTÓRYM PROWADZIŁ APOSTOLAT JAKO KAPŁAN. CAŁA WYCIECZKA PROWADZONA POD OPIEKĄ POLSKIEGO PRZEWODNIKA REZYDUJĄCEGO NA STAŁE W ARGENTYNIE.

 

Mogą nastąpić jeszcze drobne korekty

I DZIEŃ BUENOS AIRES

Przywitanie na lotnisku w Buenos Aires przez polskiego przewodnika. Transport w stronę hotelu w centrum. Po południu realizujemy 4 godzinną wycieczkę w towarzystwie polskiego przewodnika po najważniejszych miejscach Buenos Aires: Plaza de Mayo, Catedral Metropolitana, Teatro Colón, Obelisco, Casa de Gobierno, Cabildo, Puerto Madero, San Telmo, la Boca, Caminito, Recoleta, Palermo. Powrót do hotelu.

 

II DZIEŃ SAN MIGUEL - LUJÁN (Prowincja BUENOS AIRES)

Śniadanie. 8-godzinna wycieczka do najważniejszego miejsca pielgrzymek w okolicach Buenos Aires – Lujan w towarzystwie polskiego przewodnika. Przejedziemy przez San Miguel, gdzie Papież Franciszek wykładał na Wydziale Teologii Colegio Máximo de San José. Poznamy ten niesamowity Uniwersytet, którym rektorem stał się później nasz obecny Papież. Zwiedzanie Lujan i powrót do Buenos Aires. Powrót do hotelu.

 

III DZIEŃ FLORES - SAN NICOLÁS - MONSERRATŚniadanie. 5 godzinna wycieczka po dzielnicy Flores, gdzie Papież Franciszek spędził swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Polski przewodnik pokaże Bazylikę w dzielnicy San Nicolas i Szkołę del Salvador, gdzie Papież Franciszek nauczał psychologię i literaturę. Poznamy także najstarszy kościół porteńskiej stolicy Iglesia de Monserrat wybudowany przez Jezuitów między 1686, a 1722 roku. Ostatnia wizyta Sanktuarium Virgen Desatanudos, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej przywieziony przez Jorge Bergoglio w latach osiemdziesiątych z Niemiec. Powrót do hotelu.

 

IV DZIEŃ BUENOS AIRES – POSADAS – PARAGUAY - POSADAS

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do miejscowości Posadas. Przylot i transfer do hotelu. Polski przewodnik pomaga w zakwaterowaniu uczestników. Przejazd do Paragwaju i polski przewodnik pokazuje uczestnikom wycieczki jedne

z najlepiej zachowanych redukcji jezuickich i Ruin Misji Jezuickich w Trynidadzie, zbudowanych w 1706 r. przez Ojca Grima. Powrót do hotelu do Posadas późnym popołudniem.

 

VII DZIEŃ POSADAS - IGUAZÚ

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Iguazú, po drodze zwiedzanie kolejnych ruin: Santa Maria w prowinji Misiones, Loreto, Santa Ana i San Ignacio Miní – nazwana tak ze względu na niewielkie rozmiary w stosunku do ruin San Ignacio Guazú w Paragwaju. Wszystkie zabytki znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na zachowanie ważnych elementów architektonicznych będących pozostałościami z zeszłej epoki. Przyjazd w nocy do miejscowości Iguazú. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie.

 

VIII DZIEŃ IGUAZÚ

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Parku Narodowego ze słynnymi wodospadami Iguazú po

argentyńskiej stronie, uznawanych za jeden z siedmiu cudów świata. Odkrywanie świata misjonerskiej fauny i flory i bogactwa roślinnego największej rezerwy wód podziemnych na naszej planecie Ziemi. Zwiedzanie granicy, gdzie krzyżują się 3 kraje -Paragwaj, Argentyna i Brazylia, w miejscu zbiegu rzek Iguazú i Parana. Powrót do hotelu.

 

IX DZIEŃ IGUAZÚ

Śniadanie. Przejazd do wodospadów po stronie brazylijskiej, dwie trzecie wodospadów znajdują się po stronie argentyńskiej, ale to po stronie brazylijskiej, można zobaczyć szerszą panoramę słynnego wodospadu "Garganta del diablo". Po południu będziemy mieli okazję spędzić czas ze społecznością Guaraní. Powrót do hotelu.

 

X DZIEŃ IGUAZÚ - CÓRDOBA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do miasta Córdoba. Jeśli harmonogram na to pozwoli, polski przewodnik zorganizuje wycieczkę po historycznym centrum miasta, la Manzana Jesuítica – zespół budynków związanych z działalnością zakonu

jezuitów oraz dzielnicy Nueva Córdoba. Zakwaterowanie w hotelu.

 

XI DZIEŃ CÓRDOBA – ESTANCIAS JESUÍTICAS

Śniadanie. Przejazd do estancji Jezuitów w Colonia Caroya, Jesús María i Santa Catalina – zadeklarowane zabytki znajdujące się na światowej liście UNESCO, które niegdyś stanowiły imponujące centra gospodarcze prowadzone przez Jezuitów. Zwiedzanie estancji wraz z ich muzeami i kościołami, położonymi na skraju Starej Królewskiej Drogi do Górnego Peru. Obiad wliczony w cenę. Powrót do hotelu.

 

XII DZIEŃ CÓRDOBA – ALTA GRACIA

Śniadanie. Wyjazd do Estancji Jezuickich w dzielnicy Alta Gracia, również wpisanych na listę UNESCO. W budynku mieści się także Muzeum Vicekróla Liniersa. Zwiedzanie domu Che Guevara i Muzeum Manuela de Falla. Powrót do hotelu.

 

XIII DZIEŃ CÓRDOBA – BUENOS AIRES

Śniadanie. Transfer na lotnisko i lot do Buenos Aires. Wolne popołudnie. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczór tango z kolacją w Buenos Aires, taka wisienka na torcie :)

 

XIV DZIEŃ BUENOS AIRES

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

 

 

NOWOŚĆ INFO co zawiera a co nie zawiera cena.

Cena zawiera:

✓ opiekę polskiego przewodnika na całej trasie✓ opiekę polskiego biura podróży na terenie Argentyny podczas pobytu✓ transport z argentyńskim kierowcą w Buenos Aires, Misiones, Puerto Iguazu i Cordoba✓ 11 noclegów w hotelu 3 lub 4-gwiazdkowym wraz ze śniadaniami✓ 10 obiadów (bez napojów), 10 kolacji (bez napojów) ✓codzienną organizację mszy świętych✓ wycieczki wymienione w programie + tango show z kolacją✓ Bilety wstępu do Misiones de Jesús y de Trinidad en Paraguay, Misiones de Santa María la Mayor, Santa Ana, Loreto y San Ignacio Miní, Parque de la Cruz de Santa Ana en Argentina, Cataratas del lado argentino y brasilero

 

cena nie zawiera

✓ napiwki (sugerowane 30 USD za osobę)✓ napoje i dodatkowe extra w hotelu niewyszczególnione w programie podczas obiadów i kolacji

✓ wizyty i opłat w miejscach niewyszczególnionych w programie✓ ubezpieczenie✓ pokój jednoosobowy: U$D 745 

✓ biletów lotniczych domowych (około 270 USD w dniu 27.03.2019)

 

 

CENA zależy od liczebności grupy. Bilet ok 3500 zł plus dolary, przy 15 osobach - 2650 USD /dodane zostały obiady i kolacje, zgodnie z sugestiami chętnych oraz są wliczone wszystkie bilety wstępu i kolacja z tango/, aktualnie niezobowiązująco zapisanych 11 osób

BILETY MUSZĄ ZOSTAĆ ZAKUPIONE PODOBNIE JAK W PODRÓŻY DO GWATEMALI CZYLI INDYWIDUALNIE NIE GRUPOWO, GRUPOWY BILET DROŻSZY O OKOLO 1200zł, STAD ZAPISY DO KONCA PAŹDZIERNIKA, BY W LISTOPADZIE ZAKUPIĆ JUŻ BILETY

proszę już dać znać, na razie jak zawsze zapis niezobowiązujący

 

 

 

Created with WebWave