WYPRAWY.info

KOLEJNE WPŁATY:

DO

1.12 reszta zł tj. 3500 zł

1.01.2019 całość dolarów 1350

 

Polskie złote na konto z tym nie ma problemu, po wysłaniu smsa potwierdzeniu nazwiska otrzymujemy nr konta. Dopisek Meksyk 2019 i mamy jednocześnie potwierdzenie wpłaty

 

Dolary wpłacamy na różny sposób. Może ktoś ma w szufladzie to mi wręczy na spotkaniu organizacyjnym. Może ktoś musi kupić to może iść do kantoru i mi wręczy na spotkaniu organizacyjnym. Jednak najlepszym sposobem jest zgłoszenie mi nawet smsem "proszę mi kupić dolary. Bolesława Bolesna." w dowolnym momencie, każdy decyduje sam kiedy, bo raz są tańsze, raz droższe i ja kupuje w kantorze internetowym one wtedy i są tańsze niż w kantorze stacjonarnym i zaraz są na koncie biura organizatora, a Państwo mi przelewają złotówki na to somo konto, co wpłaty złotówkowe. 

 

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE:

LUBARTÓW 20.11 godz. 17.00 - POTWIERDZONE

ŚWIĘTOCHŁOWICE 24.11 godz. 14.00 - POTWIERDZONE

 

Do Meksyku jak w każdej zagranicznej podróży warto się ubezpieczyć. Można to zrobić indywidualnie w każdym biurze ubezpieczeniowym w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie radziłbym bez takiego ubezpieczenia jechać.

Na spotkaniu zostanie również przedstawiona propozycja ubezpieczenia grupowego        o takich parametrach jak poniżej w tabelce. Będzie można wybrać 1 z tych 3. Jak widzimy różnią się głównie składką i oczywiście wysokością do jakich kosztów jesteśmy ubezpieczeni. Na dole dla Tych z Państwa którzy chcą być ubezpieczeniu również od następstw chorób przewlekłych. To już są duże koszty. 

 

Co jednak dokładnie oznacza choroba przewlekła? AXA Assistance pod tę kategorię wlicza wszystkie zaburzenia lub odchylenia od normy w stanie zdrowia, które charakteryzują się długotrwałym przebiegiem oraz które były zdiagnozowane, leczone lub dawały objawy w okresie 24 miesięcy przed zawarciem umowy ubezpieczenia. 

Warto zwrócić uwagę, że pod taką definicję można także podciągnąć np. silną alergię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ 1.10.02.2019

Wyjazd z parafii Piotra i Pawła w Świętochłowicach wieczorem w dniu 9.02.2019. Wylot o 6.35 z Warszawy przez Paryż do Meksyku. Liniami lotniczymi Air France Przylot do miasta Meksyk tamtego czasu o 16.20. Lot 11 godzin. W samolocie serwowane są posiłki i napoje w cenie biletu. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2.
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: historyczne centrum miasta Meksyk: Zocalo, Katedra, Msza Święta, Paeso de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco – podpatrywanie muzyków mariachis. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3.
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe - Msza Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4. 
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 5. 
Śniadanie. Wizyta u polskich misjonarzy w Tenango del Aire – Msza Święta oraz zapoznanie się z pracą duszpasterską na terenie Meksyku. Następnie przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika, Katedra, rynek Parian. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

 

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Kolacja i nocleg w Puebla.

 

DZIEŃ 8.
Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa: spacer połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Następnie przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta rano w Puebla lub na wieczór w Taxco. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 9.
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco. ALL.

 

DZIEŃ 10. 
Acapulco – all inclusive. Wczesnym popołudniem wyjazd na wycieczkę po Acapulco. Najpierw przejazd na punkty widokowe skąd rozpościera się wspaniały widok na Acapulco. Następnie krótki pobyt w starej części Acapulco, skąd wypływa statek na rejs po Zatoce Św. Łucji. Podczas rejsu podziwianie wspaniałych rezydencji słynnych osób, które mieszkały lub posiadają swoje wille nad Pacyfikiem oraz zabaw w rytmach latynoamerykańskich. Na zakończenie dnia, wieczorem przejazd na słynny pokaz skoków ze skały Quebrada. Kolacja w hotelu.

 

DZIEŃ 11.
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

 

DZIEŃ 12.
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe – Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o 21.55. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze KLM. Lot przez Amsterdam.

 

DZIEŃ 13 Transfer do parafii

 

CENA 4000 zł i 1350 USD

ZAWIERA:

 

- hotele 4* według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte w kościołach i poza nimi

- przewodnika-pilota po polsku

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika 30 usd/os.

 

 

 

 

Created with WebWave