WYPRAWY.info

PIELGRZYMKA/wycieczka DO MIASTA OJCA MATEUSZA

powitanie lata w S A N D O M I E R Z U

12.06 /wtorek/

 

Program:

 

7.00 Msza św. kościele Piotra i Pawła w Świętochłowicach

7.45 wyjazd w kierunku Sandomierza ze Świętochłowic,

12.00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: program zwiedzania (kolejność przypadkowa): Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz ratusz z zewnątrz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, maszerowanie po wzgórzu staromiejskim, przejście uchem igielnym, do tego spacer obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, zwiedzanie bazyliki katedralnej, wejście na bramę opatowską, zwiedzanie zbrojowni rycerskiej, zwiedzanie kościoła świętego Jakuba (sanktuarium maryjne)

Rejs statkiem po Wiśle.

 

ok. 16.00 - 18.00 czas na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie np. trasy podziemnej, pod rynkiem Starego Miasta czynna do 18.00 lub Muzeum Figur Woskowych, czynne do 19.00.

 

Wystawa Muzeum Sala Gabinet Figur Świat Ojca Mateusza to muzeum, wystawa zainspirowana serialem Ojciec Mateusz. Zobaczyć na niej można bardzo realistyczne figury głównych bohaterów w otoczeniu scenografii przeniesionej wprost z planu zdjęciowego. U nas, tak jak na ekranie, Natalia Borowik, serialowa gosposia Ojca Mateusza gotuje w swojej uroczej kuchni. Z kolei podinspektor Orest Możejko rozmyśla w swoim gabinecie nad najnowszą sprawą. Mietek Nocul czujnie patrzy na osadzonego w policyjnej celi. A co robi Ojciec Mateusz? Przyjdź i wejdź do środka i przekonaj się na własne oczy.

 

18.00 wyjazd z Sandomierza. Planowany powrót około godz 22.00. 

 

Koszt 90 zł, to 250 km do pokonania autobusem w jedną stronę około 4 godz. W cenie przewodnik, bilety do tych obiektów, co zwiedzamy z przewodnikiem i rejs statkiem 

 

Zapisy w kancelarii lub bezpośrednio u mnie mail i tel.

krzysztof922@gmail.com, tel. 576729918 jak również mój prywatny numer kto zna proszę dzwonić.

 

opieka duchowa ks. Krzysztof

 

PIELGRZYMKA DO MIASTA OJCA MATEUSZA

Created with WebWave

Mauris arcu nunc, lobortis gravida volutpat aliquam, imperdiet ut neque. Phasellus at molestie urna. Proin neque ante, malesuada vel felis eget, euismod sodales justo.

Fusce condimentum mauris tempus, egestas erat et, tempor leo. Nunc mattis augue justo, vitae porttitor turpis accumsan sed. Aenean eu mattis neque, eu dapibus est.