WYPRAWY.info

DZIEŃ 1 
Zbiórka uczestników przy par. św. Szczepana w Katowicach w niedzielę 24 czerwca o godz. 23.00 na parkingu przy cmentarzu od ul. Podhalańskiej /cmentarz Bonifratrów/. Przejazd do Warszawy. Odprawa, godz. 6.00 wylot do Hawany (z przesiadką w Amsterdamie). Lądowanie w Hawanie 25.06 poniedziałek godz. 14.30 czasu lokalnego. Przejazd do hotelu posiłek i nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie Hawany: Malecon, plac Rewolucji, Wzgórze Uniwersyteckie, park Centralny z Kapitolem, Av. Prado, nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej w Regla, Stare Miasto, Katedra, plac św. Franciszka, Bodeguita del Medio, twierdza El Morro. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Postój i kąpiel. Po drodze zwiedzanie skansenu indiańskiego Guama i hodowli krokodyli. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cienfuegos: katedra, plac Jose Marti. Wyjazd do Trynidadu. Zwiedzanie miasta Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trynidad, dawny klasztor św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek przy plaży nad Morzem Karaibskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Korzystanie z plaż Morza Karaibskiego. Po obiedzie wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Wyjazd do Camaguey. Wieczorem spacer kolonialnymi uliczkami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie centrum Camaguey m.in. Plaza del Carmen, kościół Merced, katedra. Przejazd przez górę Sierra Maestra do miejscowości El Cobre, gdzie znajduje się sanktuarium patronki Kuby. Po drodze spacer po kolonialnym centrum Bayamo. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Cobre. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie kolonialnej stolicy wschodniej Kuby: park Cespedes, katedra, plac Maceo, ulice Heredia, Padre Pico, dom pierwszego gubernatora Kuby Diego Velazqueza (najstarszy dom na Kubie) oraz twierdza El Morro, gdzie znajduje się Muzeum Piractwa. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd w kierunku Santa Clara. Po drodze zatrzymamy się w Sancti Spiritus - jednym z najstarszych miast w kraju. Zobaczymy m.in. plac główny, kościół z początku XVI w., Museo de Arte Colonial. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do Santa Clara - miasta Che Guevary - ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko-kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary oraz w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.
DZIEŃ 10 - 13
Dni przeznaczone na wypoczynek w kurorcie Varadero, słynącego z bajecznych plaż. Czas na plażowanie, kąpiele morskie i korzystanie z lokalnych atrakcji. Wyżywienie all inclusive. Noclegi.
DZIEŃ 14
Śniadanie. Do południa czas na plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i o 16.35 wylot do Polski. 
DZIEŃ 15
Przylot do Polski. Przesiadka w Amsterdamie. Przylot do Warszawy 9.07 godz. 11.40. Transfer do Katowic. Przewdywany przyjazd do Katowic około godz. 17.00 lub 18.00.Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:
- hotele 3-4* według lokalnej kategorii
- 2 posiłki dziennie, AI w Trinidad i Varadero
- bilety wstępu
- transport klimatyzowanym busem
- przewodnika w języku polskim na całej trasie

CENA NIE ZAWIERA:
- napojów do posiłków oprócz opcji all inclusive
- wizy na Kubę (ok. 25 usd/pax)
- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 40 usd)

Created with WebWave