INFORMACJE WSTĘPNE

 

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa - Hanoi oraz Sajgon - Warszawa 5500 - 6000 zł

Bilety zakupimy do końca września ewentualnie październik. Program zrealizujemy jak zbierze się grupa 25 osób.

Koszt poza ceną biletu 1600 USD

W programie są jeszcze 2 wewnętrzne przeloty to koszt około 300 USD za te dwa.

 

 

 

Zapisy już są całkowicie niezobowiązujące ale proszę się zapisać kto myśli o wyjeździe bym miał orientacje zainteresowaniem.

 

Program realizowany przez polskiego przewodnika

na stałe mieszkającego w Wietnamie

 

 

 

WIETNAM

Termin : lipiec 2024

 

Dzień 1 

Wylot z Warszawy do Wietnamu.

Dzień 2 HanoiPo przylocie, odprawie wizowo bagażowej, początek południowego tour po Hanoi. W trakcie tej wycieczki, zwiedzanie z zewnątrz mauzoleum Ho Chi Minh, dalej Dom na Palach, Pagoda na Jednej Kolumnie. Następnie lunch w lokalnej restauracji. Później zakwaterowanie w hotelu 4*. Czas na odpoczynek. Wieczorem, kolacja

 

Dzień 3 Hanoi – Ha LongPo śniadaniu wyjazd nad Zatokę Ha Long. Czas podróży przez Deltę Czerwonej Rzeki (4h). Po przyjeździe zamusztrowanie -  łódź 4*. Rejs po Zatoce z wieloma atrakcjami: m.in szkoła gotowania na pokładzie, lunch z owoców morza, zwiedzanie jaskiń na wysepkach, pływającej wioski rybackiej itd. Wieczorem kolacja, następnie czas do własnej dyspozycji.Nocleg na łodzi  4* La Regina Royal Cruise

 

Dzień 4 Ha Long – Ninh Binh

Rano, możliwość gimnastyki Tai Chi, potem śniadanie i czas do własnej dyspozycji. Przed końcem rejsu brunch na pokładzie. Po zakończonym rejsie przejazd autokarem do Ninh Binh (3h). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu 4*. Czas na odpoczynek, do własnej dyspozycji. Wieczorem kolacja. 

 

Dzień 5 NINH BINH – HOA LU – TAM COC – KATEDRA PHAT DIEM – KIEN – HANOI

Wczesne śniadanie. Pierwszym przystankiem będzie Hoa Lu, stolica Wietnamu z XI w. Z czasów dynasti Dinh i Le. Dalej rejs łodziami, wzdłuż kanału w stronę jaskiń, poznanie życia rybaków, wspaniałe krajobrazy uderzających pięknem formacji krasowych, z których słynie Tam Coc. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Azji, katederę Phat Diem, zbudowaną w połączeniu francuskiej i wietnamskiej architektury sakralnej w XIX w. Potem już w drodze do Hanoi, wizyta w bazylice So Kiem, zbudowanej w stylu kolonialnego neogotyku. Po powrocie do Hanoi, kolacja.

 

 Dzień 6 Hanoi - HueRano, po śniadaniu, półdniowy tour po Hanoi, w trakcie którego zwiedzanie Światyni Literatury z XI w. (pierwszy wietnamski uniwersytet), następnie rikszami (1h), zwiedzanie kolonialnego Hanoi. Na koniec najważniejszy obiekt kościoła katolickiego w Wietnamie, katedra Św. Józefa, który jest patronem Indochin. Lunch w lokalnej restauracji, następnie transfer nalotnisko, przelot do Hue. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji.

 

Dzień 7 HuePo śniadaniu, wyjazd do Narodowego Sanktuarium Matki Bozej w La Vang, miejsca jedynej aparycji maryjnej z 1798 roku w Azji. Po nawiedzeniu miejsca kultu, powrót do Hue, zwiedzanie Cytadeli Cesarskiej, następnie rejs łodzią po Perfumowanej Rzece do Pagody Thien Mu, a na koniec mauzoleum cesarza Tu Duc (jeżeli czas pozwoli).Później kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

 

 Dzień 8 HUE – HAI VAN – DA NANG – GÓRY MARMUROWE- HOI AN

 Rano, po śniadaniu, przejazd krajoznawczy z Hue do Hoi An. Podczas przejazdu – wycieczki, postoje na plaży Lang Co, przełęczy Hai Van (naturalnej granicy między Wietnamem Północnym a Południowym), w Da Nang w kościele Koguta, z bogatymi witrażami i rzeźbami, następnie Góry Marmurowe i przyjazd do Hoi An. Po zakwaterowaniu, krótki odpoczynek, potem spacer wieczorny po Hoi An, podczas którego Japońska Pagoda Krytego Mostu, park i pomnik Kazika Kwiatkowskiego (polskiego konserwatora zabytków, który odkrył dla świata zabytki środkowego Wietnamu). Wieczór zakończy się kolacją.

 

Dzień 9 HOI AN – DA NANG – SAJGON

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Da Nang. Przelot do Sajgonu . Po przylocie transfer do hotelu 4*. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, popołudniowa wycieczka po kolonialnym Sajgonie. W trakcie której  zobaczymy: opera, poczta, katedra Sajgońska Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, itzw. Pagodę Obamy. Po wycieczce powrót do hotelu, następnie kolacja, czas do własnej dyspozycji.

 

Dzień 10  SAJGON - MUI NE

Po śniadaniu transfer do resortu w Mui Ne. Pobyt odpoczynkowy w resorcie.Nocleg. Resort 4*. 

Dzień 11 Mui Ne

Pobyt wypoczynkowy w resorcie

Dzień 12  Mui Ne - SAJGON

Pobyt wypoczynkowy w resorcie.

Dzień 13

Czas do własnej dyspozycji. Transfer na lotnisko Sajgonu autokarem.

Dzień 14 

Przylot 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created with WebWave

WYPRAWY.info