kliknij VIDEO YouTube

Wietnam 2024

 

Pielgrzymka z codzienną Eucharystią,

wkomponowaną w poszczególne dni i czas.

termin 22.06 - 5.07.2024

 

Cena biletu lotniczego na trasie Berlin - Hanoi oraz Sajgon Berlin wraz z transferem na i z lotniska oraz pakietem pielgrzyma 4900 zł, cena już się nie zmieni. Odbiór pielgrzymów z Siemianowic Bytkowa oraz Katowic Bogucic, cmentarz Bonifratrów ul. Podhalańska.

Bilety: do końca października 1400 zł, do końca stycznia 2000 zł, do 1.04 - 1500 zł.

 

Koszt poza ceną biletu 1650 USD, + bilet na przeloty wewnętrzna. Info poniżej.

terminy wpłat:

przy zapisie 600 USD w tym będzie koszt biletu wewnętrznego o czym jest napisane poniżej i zadatek na rezerwację hoteli. Najważniejsze, by biuro mogło zarezerwować wewnętrzne przeloty; czym prędzej to zrobimy tym może być taniej. Linia lotnicza daje gwarancję ceny tylko na 24 godziny stąd nie podam dokładnie dziś ile będzie kosztował bilet, ogólnie Biuro zakłada że 300 USD. We wrześniu 3.09.23 bilet biuro kupiło by nam na te 2 loty w sumie za 250 USD. 

do 20.12 550 USD

do 20.04.2024 500 USD.

do 1.06 300 USD

 

Ubezpieczenie: około 250 zł (to może się zmienić - inflacja, a nasz wyjazd dopiero w czerwcu,)

Koszty leczenia 1 000 000 zł

Assistance 1 000 000 zł

Następstwa nieszczęśliwych wypadków 25 000 zł

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym 1 000 000 zł

Bagaż Podróżny 1 000 zł

Kontynuacja leczenia powypadkowego w RP 5 000 zł

 

Można ubezpieczyć się samemu wtedy ten koszt odpada. Każdy musi być ubezpieczony.

 

WIZA 25 USD do 1.05 wiza załatwiana przez biuro, potrzebny paszport ważny 6 miesięcy od zakończenia pielgrzymki

W programie są jeszcze 2 wewnętrzne przeloty to koszt około 200 lub 300 USD za te dwa, to już zapłacone w pierwszej racie o czym powyżej.

 

Dopłata do pokoju 1 osobowego 455 USD, nie ma gwarancji takiego pokoju podczas rejsu.

 

Na chwile obecna są 2 osoby obsługi polskojęzycznej + 2 lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania (wymagani przepisami). Przejazd w Wietnamie 2 autokarami. 

 

Wpłata już jest zobowiązująca i nie podlega zwrotowi chyba, że na to miejsce znajdzie się inna osoba, bo bilety na samolot na razie są bez nazwisk. Kiedy już nazwiska zostaną przypisane do biletu, a stanie się to 1.05, nie będzie możliwości dokonania nawet takiej zmiany. 

 

Jak dokonać wpłaty? Do wyboru:

1. W kancelarii parafialnej par. Ducha Św. w Siemianowicach Śląskich w godz. urzędowania

2. Przelewem na konto, które poda kancelaria parafialna.

3. USD: 

                a. w kancelarii parafialnej wpłacamy USD zakupione w kantorze

                b. po konsultacji tel. przynosimy zł. za które zostaną zakupione dolary.  

                c. przelew USD na konto prowadzone w USD kancelaria poda nr konta

                d. po konsultacji tel. przelew złotówek za które zostaną zakupione dolary.

 

 

UWAGA UWAGA Najnowsza poprawka do programu 7.08.2023. Wzbogacony zostaje o wizytę na Golden Bridge. To ten most na fotografii z rekami. To nie tylko most ale wjeżdza się na wysoką górę górską kolejką linową tam jest ten most i całe "rozrywkowe miasteczko". 

 

UWAGA UWAGA 29.08 wprowadzam program z Golden Bridge. W nawiasach opcje wyżywienia w każdym dniu: B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja. 

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

WIOSNA 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program realizowany przez polskiego przewodnika

na stałe mieszkającego w Wietnamie

 

 

Dzień 1 (22.06)

Wylot z Berlina do Wietnamu. W cenie przejazd na lotnisko autokarem w nocy 21 na 22.06. Start z Berlina godz. 10.00 przesiadka w Doha w Katarze. Linie lotnicze Quatar Arlines.

 

Dzień 2 (23.06) (LD)Hanoi Po przylocie, odprawie wizowo bagażowej, początek południowego tour po Hanoi. W trakcie tej wycieczki, zwiedzanie z zewnątrz mauzoleum Ho Chi Minh, dalej Dom na Palach, Pagoda na Jednej Kolumnie. Następnie lunch w lokalnej restauracji. Później zakwaterowanie w hotelu 4*. Czas na odpoczynek. Wieczorem, kolacja

 

Dzień 3 (24.06) (BLD) Hanoi – Ha Long Po śniadaniu wyjazd nad Zatokę Ha Long. Czas podróży przez Deltę Czerwonej Rzeki (4h). Po przyjeździe zamusztrowanie - łódź 4*. Rejs po Zatoce z wieloma atrakcjami: m.in szkoła gotowania na pokładzie, lunch z owoców morza, zwiedzanie jaskiń na wysepkach, pływającej wioski rybackiej itd. Wieczorem kolacja, następnie czas do własnej dyspozycji. Nocleg na łodzi 4* La Regina Royal Cruise

 

Dzień 4 (25.06) (BLD) Ha Long – Ninh Binh Rano, możliwość gimnastyki Tai Chi, potem śniadanie i czas do własnej dyspozycji. Przed końcem rejsu brunch na pokładzie. Po zakończonym rejsie przejazd autokarem do Ninh Binh (3h). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu 4*. Czas na odpoczynek, do własnej dyspozycji. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 5 (26.06) (BD) NINH BINH – HOA LU – TAM COC – KATEDRA PHAT DIEM – KIEN – HANOI Wczesne śniadanie. Pierwszym przystankiem będzie Hoa Lu, stolica Wietnamu z XI w. Z czasów dynasZ Dinh i Le. Dalej rejs łodziami, wzdłuż kanału w stronę jaskiń, poznanie życia rybaków, wspaniałe krajobrazy uderzających pięknem formacji krasowych, z których słynie Tam Coc. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Azji, katederę Phat Diem, zbudowaną w połączeniu francuskiej i wietnamskiej architektury sakralnej w XIX w. Potem już w drodze do Hanoi, wizyta w bazylice So Kiem, zbudowanej w stylu kolonialnego neogotyku. Po powrocie do Hanoi, kolacja w formie bufetu.

 

Dzień 6 (27.06) (BLD) Hanoi - Hue Rano, po śniadaniu, półdniowy tour po Hanoi, w trakcie którego zwiedzanie Światyni Literatury z XI w. (pierwszy wietnamski uniwersytet), następnie rikszami (1h), zwiedzanie kolonialnego Hanoi. Na koniec najważniejszy obiekt kościoła katolickiego w Wietnamie, katedra Św. Józefa, który jest patronem Indochin. Lunch w lokalnej restauracji, następnie transfer na lotnisko, przelot do Hue. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji.

 

Dzień 7 (28.06) (BLD) Hue Po śniadaniu, wyjazd do Narodowego Sanktuarium Matki Bozej w La Vang, miejsca jedynej aparycji maryjnej z 1798 roku w Azji. Po nawiedzeniu miejsca kultu, powrót do Hue, zwiedzanie Cytadeli Cesarskiej, następnie rejs łodzią po Perfumowanej Rzece do Pagody Thien Mu, a na koniec mauzoleum cesarza Tu Duc (jeżeli czas pozwoli).Później kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

 

Dzień 8 (29.06) (BLD) HUE – HAI VAN – DA NANG – GÓRY MARMUROWE - HOI AN Rano, po śniadaniu, przejazd krajoznawczy z Hue do Hoi An. Podczas przejazdu – wycieczki, postoje na plaży Lang Co, przełęczy Hai Van (naturalnej granicy między Wietnamem Północnym a Południowym), w Da Nang w kościele Koguta, z bogatymi witrażami i rzeźbami, następnie Góry Marmurowe i przyjazd do Hoi An. Po zakwaterowaniu, krótki odpoczynek, potem spacer wieczorny po Hoi An, podczas którego Japońska Pagoda Krytego Mostu, park i pomnik Kazika Kwiatkowskiego (polskiego konserwatora zabytków, który odkrył dla świata zabytki środkowego Wietnamu). Wieczór zakończy się kolacją.

 

Dzień 9 (30.06) (B) HOI AN – DA NANG – SAJGON Godzina 8.00 wykwaterowanie z bagażami. Przejazd do Golden Bridge – wjazd ze zwiedzaniem (8-9/1h przejazd, 9-11/2h zwiedzanie z kolejka, 11-12/1h przejazd na lotnisko / 13.00 check in lotniczy w Danang.

 

15.00 – 16.30 / Przelot do Sajgonu. Po przylocie transfer do hotelu 4*. Zakwaterowanie około 18.00 i czas wolny.

 

Dzień 10 (01.07) (B) SAJGON - MUI NE (B). Sniadaniew hotelu. 9.00 wykwaterowanie z hotelu (z bagażami). Wycieczka po kolonialnym Sajgonie. W trakcie której zobaczymy: opera, poczta, katedra Sajgońska Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, i tzw. Pagodę Obamy. Po wycieczce transfer do resortu w Mui Ne (około 4h). Pobyt odpoczynkowy w resorcie. Nocleg. Resort 4*.

 

Dzień 12 (02.07) (B) Mui Ne Pobyt wypoczynkowy w resorcie.

 

Dzień 13 (03.07) (B) Mui Ne - Do czas do własnej dyspozycji.

 

Dzień 14 (04.07) (B) Mui Ne do godziny 12.00 – potem transfer na lotnisko i wylot, linią Quatar, przez Katar do Berlina

 

Dzień 15 (5.07) lądowanie, transfer autokarem do Katowic i Siemianowic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created with WebWave

WYPRAWY.info